Grupy Modlitwy

Po tym, jak Ojciec Święty Pius XII w czasie II wojny światowej zaapelował do katolików o modlitwę w intencji uratowania świata, Ojciec Pio powiedział do swoich dzieci duchowych: "Zakasajmy rękawy. Jako pierwsi odpowiedzmy na apel Wikariusza Chrystusowego! Jeśli jesteście moimi dziećmi, módlcie się co wieczór w gronie rodzinnym. Odmawiajcie święty różaniec ku czci Madonny. Raz na tydzień, a przynajmniej raz w miesiącu, gromadźcie się w kościele, odmawiajcie Różaniec, uczestniczcie pobożnie we Mszy św., słuchajcie i rozważajcie Słowo Boże i żyjcie nim; wspólnie przystępujcie do Komunii św., adorujcie, jeśli to możliwe, choć przez godzinę Jezusa w Najświętszym Sakramencie!".

Tak powstały Grupy Modlitwy Ojca Pio. Dziś istnieją w 34 krajach świata i skupiają ok. pół miliona osób. Najwięcej Grup Modlitwy funkcjonuje we Włoszech. Polska jednak jest już na drugim miejscu. - Grupy Modlitwy Ojca Pio powstają dziś w Polsce jak "grzyby po deszczu" - mówi br. Paweł Teperski OFMCap., a br. Bogusław Piechuta OFMCap., moderator Grup Modlitwy Ojca Pio podkreśla, że zasadniczym ich celem jest modlitwa i działalność charytatywna. Do największych z działających w Polsce należy grupa w Nowym Sączu, licząca prawie 3 tys. członków. 

Grupy od swoich członków nie wymagają zapisów. Nie posiadają jakichś specjalnych programów pracy. Ich zadaniem - zgodnie z życzeniem Ojca Pio - jest opasanie całego świata łańcuchem modlitwy oraz odnowienie życia chrześcijańskiego. Jedynym zobowiązaniem członków Grup Modlitwy Ojca Pio jest gromadzenie się, przynajmniej raz w miesiącu, na wspólnej modlitwie pod kierownictwem kapłana oraz zapraszanie do udziału w modlitwie przyjaciół i znajomych.
 
"Grupy Modlitewne i Dom Ulgi w Cierpieniu: oto dwa znamienne dary, które pozostawił nam Ojciec Pio. Zostały one założone, aby być w świecie jaśniejącymi pochodniami miłości" - mówił po beatyfikacji włoskiego stygmatyka Jan Paweł II.
 
mp

1 komentarz: